تبلیغات
وحدت وب - @@@ نکته ها و مطالب مهدوی @@@

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 19 تیر 1391
برنامه حكومت امام زمان (ع)امام صادق (ع ): سئل ابوعبدالله (ع ) عن سیره المهدى (ع )كیف سیرته ؟ فقال : یصنع كما صنع رسول الله (ص ) یهدم ما كان قبله كما هدم رسول الله امر الجاهلیه ، و یستانف الاسلام جدیدا:
از امام جعفر صادق (ع )پرسیدند، روش و برنامه امام دوازدهم حضرت مهدى (ع ) چیست ؟آن حضرت فرمود: همانگونه كه رسول خدا با خرافات و ناراستى هاى زمان جاهلیت مبارزه كرد و آنها را ویران ساخت ، امام زمان هم پیرایه ها و تحریفهایى كه به دست ستمگران به اسلام بسته شده و جان آن را گرفته ، ریشه كن نموده و اسلام راستین را از نو خواهد ساخت .

امامان و رهبران دینى همواره محور حركتهاى تربیتى و هدایت را بر اساس ‍ ایجاد جامعه سالم و نگهدارى و حفظ آن از انحراف و سقوط قرار مى دادند زیر جامعه سالم و اسلامى است كه در آن هدایت و تربیت عمومى شكل مى گیرد.بنابراین همانطور كه در تهذیب و خود سازى افراد باید سرمایه گذارى شود درباره سالم سازى جامعه و بوجود آوردن مینه هاى رشد و هدایت عمومى هم باید تلاش كرد.

لذا امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف نیز با مظاهر جاهلیت سخت درگیر مى شود تا آنها را از بین ببرد و بجاى آن مظاهر عدالت و تقوى را جایگزین سازد.

منبع: کتاب جهانگشای عادل – حجت الاسلام والمسلمین سید جمال الدین دین پرور  طبقه بندی:
ارسال توسط ایمان
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner