تبلیغات
وحدت وب - دوست روشنفکر من !

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1391
دوست روشنفکر من!

به اشک چشمان ما می خندی و ما را متهم میکنی‌ که ابلهانه بر جنازه ای می گرییم که 1400 سال پیش به دل خاک رفت ؟؟؟

پکی به سیگارت می زنی و از میان هاله دود حکم محکومیت مارا در فیس بوک صادر می کنی که این بساط همه بساط تظاهراست و غذای به اصطلاح حسینی اش به شکم سیران یزیدی ریخته می شود

لبی به قهوه ات تر میکنی و انسانیت این مردم را از ریشه می زنی که شما اگر انسان بودید خرج نمی دادید و خرجش را خرج هم میهنان زلزله زده مان می کردید؟

عزیز دلم برای تکمیل بساط خنده ات به جمع ما بیش از 2 میلیارد مسیحی را اضافه کن که هر یکشنبه در کلیسا بر مسیحی صلیب می کشند که 2000 سال پیش بر صلیب کشیده شد!!

به خودت تکانی بده به حماسه سازیهایت در دنیای مجازی خاتمه بده.

به دنیای واقعی این مردم بیا و ببین که چه خیل گرسنگانی که این شبها در همین بساطها سیر می شوند.

و درک کن که این غذا برای بعضی "غذای روح" است و شکم سیران حاجتمند گاهی به آن گرسنه ترند تا گرسنگان حاجت روا

دوست روشنفکر من!

می‌گویی باید صدای بلند دست جات عزاداری داری را تحمل کنی‌ ، اما نمیگویی چگونه دیگران باید بیش از یک هفته صدای ترقّه بازی و انفجار‌های مهیب چهار شنبه سوری شما را تحمل کنند و چگونه کور شدن و یا در آتش سوختن عزیزانشان را نظاره گر و شاهد باشند ، و انفجار ترقّه‌ها در مقابل پای دختران شهرم را به انتقاد نمی‌گیری. و در میان رقص و آواز‌هایت به یاد تهیدستان و زلزله زدگان نیستی‌.

گفتی این پول را خرج زلزله زده ها کنیم که این نقد از تو بر ما قبول ،بهتر است از خرج و برج اضافی و تجملات غیر حسینی اش کم و در خیر دیگری مصرف شود.

اما این نقد هم از من به تو یادگاری که بد نمی شود تو هم کمی از سفر دوبی‌، تایلند و ترکیه ات کم کنی و از ول خرجی هایت در کشورهای شمالی و جنوبی حوزه خلیج فارس که با پول ما ایرانی ها آباد شده اند کمی فقط کمی بکاهی و آن را در امور خیریه مصرف کنی ...

و یا کمی‌ از خرج عمل بینی خودت و هزینه‌های هنگفت وسائل آرایش و لباس‌های گران قیمت مارک دار خودت را خرج تهیدستان و زلزله زدگانی کن که در کنج گرمای خانه و در پشت فیسبوک تنها به یادشان هستی‌.

دوست روشنفکر من!

من دوستی دارم متعصب که می گوید در میان این همه تفکر زیبا در جهان حرف فقط حرف من است و دین فقط دین من ، همیشه آرزو میکنم که قدرت از دستان او ستانده شود که من از او بس می ترسم ، و امروز دعا می کنم که قدرت هیچ وقت به دستان تو نیافتد که من از تو بیشتر می ترسم ...برچسب ها: روشنفكری، ایران، محرم، دوست، عزاداران، حسینی، تهیدستان، محتاجان، فیسبوك، شبكه اجتماعی، جویباران،
ارسال توسط محمد قاسمی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner